Blog

Atiker Gold LPG Montajı

12/04/2024 - 2107

Euro5 ve Euro6 motorlar için geliştirilmiş yeni Atiker Gold OBD kitleri yüksek performans ve yakıt tasarrufu sağlıyor.

Sistemin en önemli parçaları arasında benzin enjektörleri ile aynı hızı yakalayabilen İtalyan enjektörler gösteriliyor. 2 Ω elektriksel direnci sayesinde 1,3 ms gibi önemli bir enjektör açma hızına sahiptir, bu hız aracınızı tam performans ile kullanmanızı sağlamaktadır.

Sistemin diğer önemli parçası ise 300Kw (400 Hp) gücündeki motorlara kadar uygulanabilen regülatörü gösteriliyor. Tabii ki bu regülatör her araca uygulanmıyor. Sistem standart regülatör ile birlikte geliyor ve 130Kw (175 Hp) araçlara kadar uygulanabiliyor. Daha yüksek motor gücüne sahip araçlarda 200Kw (270 Hp) ve 300Kw (400 Hp) özellikli Süper Regülatör kullanılıyor. Yüksek basınca sahip regülatörü turbolu araçlarda dahi rahatlıkla kullanılabiliyor. Alüminyum gövdeli regülatör hızlı ısınıp geç soğuyor. Bu sayede buharlaşma ve LPG'ye geçiş ısısı daha çabuk elde ediliyor.

Sistemin Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) OBD destekliyor. Bu özellik sayesinde anlık verilere göre sürekli düzeltme yaparak aracın yüküne, yol ve hava şartlarına göre kendi kendine ayar yapabiliyor. Bu sayede daha az yakıt ile daha fazla kilometre ve performans elde ediliyor. ECU İtalyan AEB firması tarafından üretiliyor.

ATİKER GOLD 3, 4, 5, 6 ve 8 silindir sıralı sistem araçların LPG/CNG dönüşümünde kullanılmaktadır.