Blog

Direkt Enjeksiyon Motorlara LPG Montajı

17/04/2024 - 1746

Servisimizde TSI, FSI, TFSI ve GDI teknolojisine sahip direkt enjeksiyonlu araçlara LPG montajı yapılmaktadır.

TSI, FSI, TFSI ve GDI motorlara normal sıralı LPG otogaz sistemi uygulanır mı?

Bu teknolojiye sahip motorlara normal LPG sıralı otogaz sistemi uygulamak mümkün olsa da kısa zaman sonra benzin enjektörleri motor ısısından dolayı zarar görecek ve çalışmayacaktır. Çünkü TSI, FSI, TFSI ve GDI motorlarda benzin enjektörleri motor bloğu içine gömülü olduğundan, araç LPG de çalışırken benzin enjektörleri devre dışıdır. Dolayısıyla enjektörü soğutacak benzin akışı olmadığından enjektörler ısınacak ve bozulacaktır.

Bu problemi çözmek için TSI, FSI, TFSI ve GDI sıralı sistem lpg montaj kitleri araç motor kodlarına göre üretilerek LPG ECU’su (Elektronik Kontrol Ünitesi) programlanmaktadır. Bu program sayesinde belli zaman aralıklarıyla motor LPG de çalışırken benzin püskürtülmektedir. Bundan dolayı yapılacak yakıt tasarruf miktarı şehiriçi kullanımlarda az, uzun yol kullanımlarında ise daha çok olacaktır. LPG sıralı otogaz sistemi ile dönüşüm yapılan TSI, FSI, TFSI ve GDI araçlarda güç ve performans kaybı olmamaktadır

Direkt enjeksiyon teknolojisine sahip motorlar için özel olarak geliştirilen LPG kitleri ile servisimizde sorunsuz ve garantili uygulama yapılmaktadır. Üstelik çok uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.